ژپون لباس عروس : انتخاب ژپون مناسب برای لباس عروس

ژپون لباس عروس

ژپون چیست؟

ژپون لباس عروس به قسمت از دامن لباس عروس گفته میشود که دارای فنر میباشد و برای پف دار کردن و پفی کردن دامن لباس عروس مورد استفاده قرار میگیرد. لازم به ذکر است که دوخت ژپون برای لباس عروس نیاز به مهارت و تخصص بالایی میباشد.

مقاله ای تحت عنوان راهنمای انتخاب لباس عروس آماده کرده ایم که میتوانید برای انتخاب دقیقتر لباس عروس خود آن را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

اگر به لباس عروس های پفی علاقه دارید میتوانید برای آشنایی بیشتر و دیدن تصاویر این مدل لباس عروس به مقاله لباس عروس پفی مراجعه کنید.

ژپون مناسب برای لباس عروس های فیت تا پایین کمر و دامن پف دار کدام است؟

در این مدل از لباس عروس ها، بالا تنه لباس عروس تا کمی پایین‌تر از کمر حالت فیت و چسبیده ای به بدن دارد و دامن آن نیز از قسمت پایین کمر حالت پف کرده به خود میگیرد.

ژپون مناسب برای این مدل لباس عروس ها باید از قسمت بالایی آن روی شکم و کمر بچسبد و بهتر است که دامن گشاد و چین داری داشته باشد.

این مدل ژپون با پف دار کردن دامن لباس عروس، به بهترین شکل دیده میشود. معمولا برای افزودن حالت پفی در این مدل ژپون ها، به قسمت پایین دامن، یک یا دو ردیف فنر اضافه میکنند.

ژپون مناسب برای لباس عروس با دامن پری دریایی یا دم ماهی کدام است؟

پیشنهاد میکنیم اگر لباس عروس شما از انواع مدل لباس عروس ماهی است از ژپون فنر دار استفاده نکنید، زیرا با تجربه چندین ساله ای که در کار فروش و تولید لباس عروس داریم، این تلفیق اصلا جالب نخواهد بود!

اگر میخواهید کم دامن لباس عروس تان پف دار شود میتوانید از چند لایه تور زیر دامن لباس عروس استفاده کنید. اگر میخواهید حالت دامن لباس عروس مدل ماهی یا پری دریایی تان، به زیباترین و بهترین شکل دیده شود، بهتر است از ژپونی استفاده کنید که مدل آن تا زیر زانو‌ها ساده باشد و تنها از یک لایه پارچه حریری و نازک دوخته شده و از زیر زانو به بعد حالت پف دار داشته باشد. این ترکیب به دامن پری دریایی و مدل ماهی زیبایی دوچندانی میبخشد.

ژپون مناسب برای لباس عروس اسکارلت یا پرنسسی با پف زیاد کدام است؟

لباس عروس اسکارلت یا پرنسسی معمولا دارای دامنی با پف خیلی زیاد هست که زیبایی فوق العاده‌ای را برای استایل عروس خانوم‌ها ایجاد می‌کند.برای دیدن مدل های لباس عروس پرنسسی میتوانید به مقاله ” لباس عروس پرنسسی ” مراجعه کنید.

ژپون لباس عروساگر میخواهید پف دامن این مدل لباس عروس به بهترین شکل ممکن دیده شود، بهتر است از ژپونی استفاده کنید که دارای سه ردیف فنر باشد.

محل قرارگیری فنرها در این مدل دامن و ژپون معمولا به این صورت است که فنر اول در بالای دامن و کمی پایین‌تر از کمر قرار میگیرد، فنر دوم در نزیکی زانو و آخرین فنر در پایین دامن قرار خواهد گرفت. به این نکته توجه کنید که به هر اندازه که فنر اولی که در بالای ژپون قرار دارد به کمر نزدیک‌تر باشد پف دامن بالاتر می‌رود و درنتیجه بیشتر دیده می‌شود.

ژپون مناسب برای لباس عروس فیت تا بالای کمر و دامن پف دار کدام است؟

لباس عروس های فیت تا بالای کمر و دامن پف دار معمولا به لباس عروس A-LINE معروف هستند. در این مدل لباس عروس ها، دامن لباس از روی کمر حالت پف دار پیدا می‌کند.

پیشنهاد میشود برای انتخاب ژپون برای این مدل لباس عروس از ژپونی که دارای دامن حریری و نازک که چین دار باشد، با دو ردیف فنر، یکی در بالای زانو و دیگری در پایین دامن هست، استفاده کنید. این دامن ژپون دو فنره کمک می‌کند تا پف دامن خیلی خوب دیده شود و زیبایی لباس عروس را کامل‌تر نشان می‌دهد.

ژپون لباس عروساندازه کمر ژپون لباس عروس باید چه اندازه باشد؟

حتما در انتخاب لباس عروس خود دقت کنید که کمر ژپون لباس حتما باید درست اندازه تان باشد اگر به این نکته توجه نکنید ممکن است گشاد بودن آن یا تنگ بودن بیش از حد آن، در بهترین شب زندگیتان برایتان دردسر ایجاد کند! کمر ژپون باید کاملا اندازه‌ی کمر شما باشد تا در آن احساس راحتی داشته باشید.

اندازه‌ قد ژپون لباس عروس باید چقدر باشد؟

نکته دیگری که باید در انتخاب ژپون به آن توجه کنید این است که اندازه‌ی قد ژپون عروس نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد. اگر بلند باشد، ممکن است به زیرپایتان برود و باعث به زمین خوردن شما شود و در صورت کوتاه بودن دامن لباس زیر آن رفته و خط فنر ژپون دیده می‌شود که در این صورت از زیبایی لباستان کاسته می‌شود. اندازه‌ی استاندارد ژپون لباس تا استخوان مچ پا میباشد.

ژپون لباس عروسژپون لباس عروس نباید از روی لباس عروس دیده شود!

به این نکته هم توجه کندید که ژپون لباس عروس تان نباید از روی دامن لباس دیده شود! برای این کار حتما از خیاط خود بخواهید روی ژپون لباستان حداقل دو لایه تور بدهد تا خط فنر آن از روی لباس مشخص نباشد.

بسیاری از مزون‌ها به این موضوع توجه ندارند، اما خودتان باید به خاطر داشته باشید که مبلغی را که بابت لباستان هزینه کرده اید شامل ژپون هم می‌شود و خیاط وظیفه دارد به میل شما کار کند.

فنر ژپون لباس عروس باید چگونه باشد؟

قبل از انتخاب لباس عروس خود، حتما تحرکاتی که در مراسم عروسی تان میخواهید انجام دهید را یکبار با لباس عروس و ژپون آن امتحان کنید و به این نکته هم توجه کنید که فنر ژپون لباس عروس نباید خیلی ضخیم و محکم باشد که در صورت نشستن شما روی صندلی دامن لباس بالا برود.

همچنین فنر ژپون نباید خیلی نرم و ظریف باشد، در این صورت نقش خاصی در پف کردن دامن ایفا نخواد کرد و زیبایی را از لباس عروس خواهد گرفت. فنر‌های نازک و نرم موجب می‌شوند که لباس عروس جلو پای شما گیر کند و باعث اذیت و آزار شما هنگام راه رفتن شود.

پس درنتیجه فنر‌های خیلی ضخیم و خیلی نازک مناسب نیستند.

ژپون لباس عروسروش دوخت ژپون لباس چگونه است؟

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر کردیم، دوخت ژپون برای لباس عروس نیاز به مهارت و تخصص بالایی میباشد و خیاط باید آشنایی و تجربه کاملی از دوخت ژپون لباس عروس داشته باشد.

برای ساخت ژپون، خیاط باید طبق پفی که مد نظر شماست این کار را انجام دهد. ژپون‌هایی که فنردار هستند بیشتر مناسب لباس‌های عروس دختر کوچولو‌هاست. برای دوخت آن‌ها پارچه توری مخصوص آهاری که برای ژپون استفاده می‌شود تهیه کنید.

اگر می‌خواهید لباس مدور باشد از فنر مخصوص لباس استفاده کنید، پایین دامن باید با گشادی مورد نظرتان در حالت باز و مدور یک اندازه باشد و بالای ژپون می‌تواند به اندازه دلخواه چین داشته باشد. این دامن ۲ طبقه دوخته می‌شود و در تکه بالایی درز‌ها را دوبل بدوزید تا از بین آن فنر رد شود. قبل از این کار قطعه طبقه دوم را به دامن وصل می‌کنید. در این بخش توری که دوخته می‌شود باید ۳ برابر عرض پای دامن گرفته شود که چین زیبایی از زیر آن دیده شود.

ژپون لباس عروس

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی