لباس عروس:راهنمای جامع انتخاب لباس عروس+110 تصویر 2020

لباس عروس

عناوین مطلب

ویژگی های یک مزون خوب!

(“انتخاب لباس عروس مناسب”) انتخاب مزون خوب و مناسب بسیار مهم است. یک مزون خوب همیشه کار ها را هماهنگ میکند و با برنامه پیش میرود.

به عنوان مثال یک مزون خوب تاریخ دقیق پرو و تحویل لباس را یادداشت کرده و آن را به مشتریان خود اطلاع میدهند.

یک فروشگاه لباس های عروس خوب و مناسب، کلکسیونی از لباس هایی که دوخته شده و لباس هایی که آماده است را به مشتریانشان نشان میدهند. هر مزونی معمولا ژورنالی از بهترین مدل های خود دارند که به مشتریان خود نشان میدهند.

یکی دیگر از ویژگی های یک فروشگاه مزون لباس عروس، مکان و خود مزون میباشد که باید ظاهری آراسته و تمیز داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی های یک مزون این است که در کنار یک اتاق پرو عمومی، میباید یک اتاق پرو اختصاصی نیز داشته باشند که عروس با خیالی آسوده تر لباس خود را بررسی نماید.

 

راهنمای انتخاب لباس عروس

قطعا همه عروس ها دوست دارند که در روز عروسی خود مجلل و باشکوه باشند. یکی از لازمه های این مهم، لباسی زیبا و مناسب برای عروس میباشد.

موردی که شاید در میان عروس ها متفاوت باشد سبک لباس و جدید و قدیمی بودن یا سنتی و مدرن بودن لباس است.

اما قطعا همه عروس ها یک مورد مشترک دارند و آن هم این است که همه عروس ها دوست دارند در روز عروسی خود شگفت انگیز و مجلل و باشکوه باشند و نگاه همه به آن ها باشد.

انتخاب لباس یک مورد کوچک یا متوسط در میان مواردیست که برای عروسی باید بررسی شود. اما این مورد یکی از کلیدی ترین موارد و الزامات یک مراسم عروسی است. انتخاب لباس مناسب مانند دیگر برنامه های یک مراسم عروسی نیازمند زمان و برنامه ریزی دقیق و صبر و حوصله فراوان است( این مورد قابل توجه داماد های عزیز! )

قطعا روز عروسی شما، خاص ترین و به یادماندنی ترین اتفاقی است که میتواند برایتان رخ بدهد. عروس ها این خاطره جذاب و شیرین را با به یاد آوردن لباس خود مرور میکنند به این دلیل که تمامی فیلم ها و تصاویر روز عروسیتان با این لباس مزین شده است. حتما برای شما هم اتفاق میفتد که بعد یا هنگام عروسی صحبت هایی از زیبایی لباس خود بشنوید که اگر موارد انتخاب یک لباس عروس مناسب را رعایت کنید، این صحبت ها بیشتر هم خواهند شد.

در این مطلب میخواهیم به نکاتی مهم در انتخاب یک لباس زیبا و مناسب برای شما بپردازیم.

 

محل برگزاری جشن و تم ها را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب لباس برای زیبا تر و مجلل تر شده عروس باید موارد مهمی از جمله رنگ و تم مکان عروسی که میتواند باغ باشد یا تالار، را هم در نظر داشته باشید.

شاید بپرسید که جز رنگ سفید لباس عروسی چیزی برای منطبق کردن لباس وجود ندارد! اما وجود دارد! شما بجز لباس که در طرح ها و نوع های مختلفی موجود میباشد، دارای تاج عروس، کیف، کفش، دسته گل، زیورآلات و جواهرات و… دارید که به یک لباس مناسب شکوه میبخشند.

به این موضوع فکر کنید که چگونه لباس شما میتواند با محیط و محل برگزاری مراسم، ست شود؟ برخی از مکان ها نیازمند لباسی متفاوت با سبک مکان میباشد، به عنوان مثال اگر عروسی شما در مکانی باز مانند باغ برگزاری میشود، باید درخشش بیشتری داشته باشد نسبت به زمانی که مراسم در تالار برگزار میشود.

شاید شما برای انتخاب لباس عروسیتان به دنبال شیک ترین و به قول معروف لاکچری ترین لباس ها و مد های روز باشید اما این مورد همیشه تضمین کننده مناسب بودن لباس برای شما نیست. شاید گاهی مدل های لباس قدیمی برای شما انتخاب مناسب تری باشند. مانند لباس های گرد با دامن های بلند تا لباس های ساده و مینیمالیستی با خطوط مشخص.

تصاویر زیادی از انواع لباس ها و مدل های لباس ببینید. برای این کار میتوانید از اینترنت و فضای مجازی کمک بگیرید. این مساله دید شما را نسبت به انتخاب لباس مناسب خودتان بازتر و وسیع تر میکند.

 حتما از فروشگاههای لباس عروس دیدن کنید

همانطور که گفته شد میتوانید از اینترنت برای نزدیک شدن و انتخاب مدل لباس مد نظرتان استفاده کنید. شما شاید بخواهید اینترنتی لباس خود را سفارش دهید اما پیشنهاد میکنم قبل از این کار به چند مزون سر بزنید و از نزدیک لباس های عروس را ببینید و حتی پرو کنید. زیرا ممکن است لباسی را ببینید و بپسندید و وقتی که پرو میکنید متوجه شوید که این لباس مناسب شما نیست. این کار شما را در انتخاب لباس مناسبتان کمک میکند

به کمک افراد با تجربه خرید کنید

در مسیر انتخاب لباس حتما یکی از اعضای خانواده یا دوست نزدیک خود را دعوت کنید که باهم به مزون و دیدن لباس بروید. بودن کسی کنار شما که با او راحت هستید میتواند حس خوبی به شما بدهد و همچنین این شخص میتواند به شما در انتخاب یک لباس مناسب مشورت دهد. یکی دیگر از فواید همراه داشتن کاهش استرس و نگرانی است. مطمئنا در سالیان بعد خاطره مشترک خوبی با این شخص خواهید داشت.

زمان بندی مناسب داشته باشید

سریعتر دست به عمل شوید و شروع به جستجو کنید. سعی کنید به این پی ببرید که از چه مدل لباس هایی خوشتان میاید و از چه مدل بدتان. دسته لباس مد نظر خود را کوچک تر کنید که راحت تر به لباس مدنظر خود برسید.

به این نکته توجه کنید که دوخت لباس عروس حدودا بین 2 تا 4 ماه زمان نیاز دارد، و برای تغییرات احتمالی شاید 2 ماه دیگر هم به این مدت اضافه شود. بنابراین اگر میخواهید لباس را برای دوخت سفارش دهید این زمانبندی را حتما مد نظرتان داشته باشید.

انتخاب یا خرید لباس را به ماه های آخر موکول نکنید!

اگر قصد انتخاب و یا خرید لباس را برای مراسمان دارید، توصیه من به شما این است که هرگز این مورد بسیار حساس را به ماه های آخر نزدیک عروسی موکول نکنید. مطمئن شوید که لباس انتخابی شما تا زمان عروسی شما توسط شخص دیگری استفاده نخواهد شد. این مورد را در قرارداد و هم با مزون درمیان بگذارید. ( تجربه شخصی من: چند روز مانده به عروسی، هنگامی که جهت دریافت لباس عروس به مزون مراجعه کردیم با این مساله مواجه شدیم که لباس پس از قرارداد ما به شخص دیگری اجاره داده شده و ظاهر خیلی افتضاحی پیدا کرده بود و مجبور شدیم که قرارداد با مزون را فسخ کنیم و در به در به دنبال لباس بگردیم…! )

زمان برگزاری مراسم را در نظر بگیرید

حتما در زمان خرید لباس به زمان برگزاری مراسم خود دقت کنید. اگر در فصل زمستان یا بهار میخواهید به خانه بخت بروید از لباس های آستین دار بهتر است استفاده کنید. اما در تابستان و پاییز میتوانید از هر لباسی که دوست دارید استفاده کنید.

این نکته به این دلیل دارای اهمیت است که در روز عروسی و قبل از مراسم که در حال عکس برداری و فیلمبردای در باغ و آتلیه میباشید، اگر از لباس مناسب فصل استفاده نکرده باشید سرما لذت این روز را برای شما کم خواهد کرد.

تناسب مدل لباس عروس با فرم بدن شما

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب لباس مناسب برای شب عروس تناسب آن با فرم بدنی افراد است. این دلیلی است که پیش تر گفته شد که شاید لباسی بسیار زیبا و باشکوه باشد اما وقتی که پرو میکنید به دل شما نمیچسبد. پس حتما لباسی را که میخواهید تهیه کنید پرو کنید!

عروس خانم ها در وحله اولی باید از فرم بدنی خود آگاهی کاملی داشته باشند که با توجه به آن بتوانند مدل لباس مناسبی را انتخاب کنند

همانگونه که یک لباس مناسب با فرم بدنی عروس، میتواند زیبایی اندام و بدنش دوچندان کند، انتخاب یک لباس نامناسب نیز میتواند با کاهش جذابیت عروس در بهترین شب زندگی او شود. پس به این نکته هم دقت کنید!

برای مشاوره در مورد فرم بدن شما و لباس مناسب شما میتوانید از مشاور مزون یا از فردی باتجربه که به عنوان همراه کنار شما حضور دارد کمک بگیرید.

تناسب لباس عروس و اجزا آن با مدل مو و دسته گل عروس و …

علاوه بر تناسب لباس با بدن افراد می توان گفت که یک لباس مناسب و خاص می تواند تناسب خاصی با محیط و دیگر اجزای آن داشته باشد. طراحان لباس های عروس سعی می کنند مدل های متنوع و خوبی را در اختیار کاربران قرار دهند تا آن ها بتوانند به راحتی این لباس ها را با دیگر اجزای محیط ست کنند و از زیبایی های بی نظیر آن لذت ببرند.

البته این نکته را هم باید درنظر گرفت که سلیقه شخصی عروس در انتخاب و تصمیم گیری نهایی میتواند متفاوت باشد

مدل مو نیز یکی از مواردی است که برای تناسب آن با لباس باید بررسی شود. چون در هنگام انتخاب تور از نظر شکل طراحی و کوتاه یا بلندی، بسیار موثر است. برای نمونه اگر قرار است شینیون پشت سر خیلی بالا نباشد بهترین انتخاب، یک تور طرح دار شده کوتاه است نه بلند! توجه داشته باشد مدل مو در انتخاب یقه مناسب برای لباس هم نقش مهمی را ایفا می کند.

تناسب دسته گل عروس با لباس عروس هم باید در انتخاب گل عروسی مدنظر قرار داده شود. بهترین انتخاب ها برای ست شده لباس سفید با دسته گل، دسته گل قرمز، صورتی یا آبی فیروزه ای میباشد. البته این مورد به تم و رنگبندی گل آرایی ماشین عروس نیز بستگی دارد.

نکته: به موقعیت اجتماعی و فرهنگی خانواده و مهمان ها نیز دقت کنید و اینکه مراسم شما مختلط برگزار میشود یا سالن های آقایان و خانم ها جدا میباشد.

راحتی لباس عروس را در نظر بگیرید

بیشتر تمرکز عروس باید به متناسب بودن لباس باشد نه به مواردی مانند سایز و اندازه آن. هرگز یک لباس با سایز کمتر یا بیشتر از اندازه فعلی خود به قصد کم کردن یا افزایش سایز انتخاب نکنید. لباسی را انتخاب کنید که در حال حاضر با اندام شما متناسب است.

به این نکته هم توجه کنید که مراسم عروسی شما از تقریبا ساعت 12 ظهر شروع میشود و باید لباس را بپوشید و برای عکس و فیلم و … آماده شوید. شما تقریبا 12 الی 14 ساعت این لباس را بر تن خواهید داشت پس لباسی را انتخاب کنید که بتوانید در آن شب به یاد ماندنی از مراسم خود لذت ببرید و اذیت نشوید. لبخند عروس باید جزء جدانشدنی از آن شب باشد.

اگر در انتخاب لباس عروس فقط به مد روز و بروز بودن توجه کنید ممکن است که در روز عروسی اذیت شوید. پس حتما به جنس و فرم لباس در هنگام انتخاب توجه کنید. به طور کلی مدل و جنس لباس  باید به نحوی باشد که شما را در تحرک و نشستن و راه رفتن دچار مشکل نکند و به همراه زیبایی راحت نیز باشد.

حتما به جنس پارچه هم توجه کنید. به این که در عروسی شما در چه زمانی از سال است و حتما لباس عروس متناسب به فصل را انتخاب کنید.

این موارد قطعا زمانبر خواهد بود ولی نتیجه ای دلنشین برای شما خواهد داشت و سالیان سال بعد از مراسم خود وقتی که به یاد آن روز و خاطرات عروسی خود میفتید حس شادی و رضایت خاطر به شما دست میدهد.

 

انواع مدل های لباس عروس در سال 2020

قطعا انتخاب یک لباس مناسب نباید به عنصر خاص در طراحی محدود باشد. این نکته ای است که برخی از پر بازدید ترین لباس های عروسی در سال 2020 به ما یادآور شده اند. با گذشت زمان، صنعت مد دچار تحولی عظیم شده است. و در صنعت لباس نیز این مورد دیده میشود.

شاید با دیدن برخی از لباس های مد شده در سال 2020، تعجب کنید!

سال 2020 چه مدل لباس عروسی مد شده است؟

با تحقیق و جمع آوری اطلاعاتی درمورد انواع لباس های عروس 2020 لیستی از جدیدترین و به روز ترین لباس های عروس 2020 را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم که برایتان مفید باشد.

 

لباس عروس درخشان

خیلی از عروس خانم ها سعی دارند که در روز عروسی خود لباسی داشته باشند که بسیار پرزرق و برق باشد و نگاه حضار و مهمان ها را معطوف به خود نمایند. در برخی از نقاط بومی کشور عزیزمان هم رسم و رسوماتی با این شکل دیده میشود. اما با انداخت زیورآلات این جلب توجه و درخشندگی را نشان میدهند.

لباس های عروس درخشان از ذرات منعکس کننده نور و درخشان طلایی یا نقره ای تشکیل شده است. از همانطور که از نام لباس برمیاید این لباس دارای درخشندگی بیشتری نسبت به لباس های دیگر است پس هنگام استفاده از زیور آلات به همراه این لباس، حتما توجه کنید که این زیورآلات سنگین نباشند. به همان دلیل که گفته شد(خود لباس پر زرق و برق است و نیازی به اضافه کردن وسایلی که این زرق و برق را بیشتر کند ندارد). این لباس با یک آرایش ملایم و زیورآلات در حد متوسط، بیشتر همخوانی را خواهد داشت.

لباس عروس درخشان

لباس عروس درخشان

لباس عروس درخشان

لباس عروس درخشان

لباس عروس درخشان

لباس عروس درخشان

لباس عروس گل دار

شاید شما هم وجود گل در لباس عروس های قدیمی و سنتی را دیده باشید. اما در این سال ها لباس های عروس گلدار با ظرافت بیشتری طراحی و دوخته میشوند که پس از دیدن این لباس ها، حس قدیمی و سنتی بودن به شما دست نمیدهد. (تجربه شخصی: حتما به گلدار بودن لباس از اول دوخت لباس توجه کنید. موردی که برای من دراین زمینه پیش آمده بود این بود که لباس را قبل از تحویل به کس دیگری داده بودند، این لباس در قسمت هایی از دامن وگیپور دامن دچار پارگی هایی شده بود که مدیر مزون با بدسلیقگی این پارگی ها را باگل پوشانده بودند!!! لباس سفید، با گل های صورتی!!!)

این مدل لباس میتواند غرق در گل شود! لباس های گل داری وجود دارند که سر تا پای آن ها گل کاری شده است که در نوع خود جالب و دیدنی است. گل هایی زیبا و با طرح هایی با ظرافت که هر کسی را مجذوب خودش میکند. اگر مراسم عروسیتان در بهار و تابستان است میتوانید از این لباس استفاده کنید.

لباس عروس گل دار

لباس عروس گل دار

لباس عروس گل دار

لباس عروس گل دار

لباس عروس گل دار

لباس عروس گل دار

لباس عروس گل دار

لباس عروس گل دار

 

لباس عروس پف دار

اگر میخواید یک ظاهر خاص و زیبایی از خود بجای بگذارید لباس عروس های با دامن پف دار گزینه های مناسبی میباشند. لباس های با دامن پف داردر قسمت بالاتنه دارای نوع های متفاوتی میباشند و در انتخاب این مورد کاملا آزاد هستید. بسته به تم ماشین عروس و سالن و یا باغ عروسی میتوانید انواع این لباس ها را بررسی کنید و یکی را با بررسی های ذکر شده انتخاب کنید.

لباس عروس پف دار

لباس عروس پف دار

لباس عروس پف دار

لباس عروس پف دار

لباس عروس با آستین پف‌دار

فرایند طراحی و دوخت لباس های عروس با آستین پف دار به دهه 80 میلادی (1360) بازمیگردد. البته در با گذشت زمان ظاهر این نوع لباس ها دچار تغییراتی بوده و به روز تر از گذشته شده است. مانند اضافه کردن برخی عناصر مدرن به لباس، جنس و بافت و دوخت جدید تر لباس و … انواع زیادی از این لباس ها دوخته شده و وجود دارند که تفاوت اصلیشان در آستین و نوع پف آن میباشد.

لباس های عروس با آستین های پف دار بسیار خاص هستند و سلیقه هر عروسی نیست! اکثر عروس های ایرانی این مدل را نمیپسندند و با این حال این مدل یکی از پر سرچ ترین و پر استفاده ترین مدل های لباس عروس در سال 2020 میباشد.

لباس عروس آستین پف دار

لباس عروس آستین پف دار

لباس عروس آستین پف دار

لباس عروس یقه V

لباس های عروس با یقهV دو ویژگی عمده دارند:

  • باعث بلندتر به نظر رسیدن بالاتنه شما میشود.
  • باعث میشود کلیه اندام شما کشیده به نظر برسد.

اگر این ویژگی ها شما را خوشحال میکند پس میتوانید به لباس عروس با یقهV هم فکر کنید!

لباس عروس با یقه V

لباس عروس با یقه V

 

لباس عروس با شنل توری

اگر فکر میکنید که تور سر برای شما یا لباس شما ساده و پیش پا افتاده است و به دنبال جایگزین مناسب تری برای این مورد هستید، شنل توری را به شما معرفی میکنم. شنل توری لباس شما را از حالت ایستا به حالت زنده تبدیل میکند و سبک لباس شما را به مد روز نزدیک تر میکند.

علاوه بر موارد بالا، لباس شما با شنل توری حالت رسمی تری پیدا میکند. شنل های توری دارای انواع مختلفی هستند، ازجمله، کوتاه و بلند بودن اندازه ها.( اندازه انتخابی شنل توری شما بستگی به طرح کلی لباستان دارد )

لباس عروس با شنل توری

لباس عروس با شنل توری

لباس عروس با شنل توری

لباس عروس با شنل توری

 

لباس عروس با شلوار

شاید شنیدن اینکه لباس عروس با شلوار باشد تعجب کنید اما با دیدن تصاویر این لباس ها بیشتر تعجب خواهید کرد! با این حال این مدل لباس یکی از ترند های سال 2020 میباشد.

با توجه به سلیقه ما ایرانی ها و سبک و سیاق لباس های عروس مورد پسند ما، شاید این مورد برای دختران ایرانی مورد زیبایی برای لباس نباشد. اما میتوان این سبک لباس را در مراسم های رسمی یا مهمانی های شبانه بپوشید.

لباس عروس لایه‌ای

اگر میخواهید در شب عروسی، لباسی راحت و کم دردسر داشته باشید و از شر دامن پف دار و دنباله های بلند و پاگیر راحت شوید، پیشنهاد من برای شما لباس عروس لایه ای است.

این مدل لباس علاوه بر به روز بودن و راحت بودن عروس در روز مراسم عروسی، زیبایی و جلوه ای متفاوت هم دارد.

یکی دیگر از ویژگی های جذاب لباس لایه ای، این است که با هر جنب و جوشی، لایه های لباس به حرکت در میایند و جلوه ای شیک و جذابی به عروس میدهد.

قطعا لباس ها و مانتو هایی با دامن های لایه ای دیده اید اما در مدل لباس، قضیه متفاوت تر است!

لباس عروس لایه ای

 

 

لباس عروس کوتاه

لباس های عروس کوتاه با طراحی متفاوتی که در مقابل لباس های عروس بلند دارند، شیک تر و مدرن تر به نظر میرسند. این مورد برای کسانی مناسب است که میخواهند در روز عروسیشان متفاوت با عروس های دیگر باشند. خانم هایی که از دامن های پف پفی و دنباله های بلند خوششان نمی آید، این مدل لباس را شاید بپسندند.

 

 

لباس عروس مدل ماهی

یکی از محبوب ترین مدل های لباس در بین تمامی مدل ها، لباس عروس مدل ماهی است. این مدل لباس، رونق و بازدید زیادی در سال 2020 داشته است.

لباس مدل ماهی دارای مدل های بسیاری است و با توجه به نوع پارچه، دارای دوخت های متنوعی است. پارچه های گیپور، ساتن و دانتل از جمله پارچه هایی است که در مدل لباس دانتل به کار میرود.

 

لباس عروس مدل ماهی

لباس عروس مدل ماهی

لباس عروس مدل ماهی

لباس عروس مدل ماهی

 

 

لباس عروس باحجاب و آستین دار

لباس های عروس آستین دار و باحجاب این روز ها به یکی از پرطرفدار ترین لباس ها تبدیل شده است. عروس های زیادی تمایل به پوشیدن این مدل لباس دارند. ظاهر این لباس ها بسیار شیک و زیبا است مخصوصا با آستین های بلند که میتوان جزئیات زیادی را در این آستین ها پیاده کرد، زیبایی دستان عروس را دوچندان میکند.

مدل های لباس باحجاب و آستین دار یکی از خاص ترین مدل های لباس عروس میباشد. اگر شما از مدل های لباس آستین دار خوشتان می آید، حتما به سراغ این مدل هم بروید.

لباس عروس با آستین حجاب دار

لباس عروس با آستین حجاب دار

لباس عروس با آستین حجاب دار

لباس عروس با آستین حجاب دار

لباس عروس با آستین حجاب دار

لباس عروس با آستین حجاب دار

لباس عروس با آستین حجاب دار

 

 

لباس عروس سلطنتی

شاید در سریال های خارجی و یا گاها داخلی قدیمی در مراسمات عروسی، عروس هایی را با لباس های سلطنتی دیده باشید. این مدل لباس، قدیمی و کلاسیک است اما در عصر حاضر تغییراتی هم در مدل این لباس ها ایجاد شده که باعث شیک تر و خاص تر  شدن این لباس میشود.

با انتخاب لباس عروس سلطنتی میتوانید از مدل های امروزی فاصله بگیرید و حتی میتوانید ماشین عروس کلاسیک و قدیمی هم داشته باشید که تم کلاسیک شما حفظ شود!

لباس عروس سلطنتی

لباس عروس سلطنتی

لباس عروس سلطنتی

لباس عروس سلطنتی

 

 

لباس عروس پرنسسی

اگر میخواهید در روز عروسی خود مانند پرنسس های دیزنی به نظر برسید، پیشنهاد ما به شما لباس عروس مدل پرنسسی است. این لباس فوق العاده زیباست و در انواع مختلفی میتوان این مدل لباس را دید و انتخاب کرد.

لباس عروس مدل پرنسسی

 

 

لباس عروس دانتل

لباس عروس مدل دانتل جزو یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین لباس های چند سال اخیر است. این مدل ها با استفاده از پارچه های توری با دانتل دوخته میشوند. به دلیل مشبک بودن این نوع پارچه بسیار زیبا به نظر میرسد.

اگر دوست دارید در روز عروسیتان با شکوه و مجلل باشید، این مدل لباس مناسب شماست، از دست ندهید!

لباس عروس مدل دانتل

لباس عروس مدل دانتل

 

 

لباس عروس ساده

اکثر ایرانی ها از لباس عروس های کار شده و شیک امروزی استفاده میکنند. پس اگر بنا بر خاص بودن باشد باید مدلی غیر از این مدل ها انتخاب کنید. یکی از مدل هایی که خاص بودن را به مراسم شما به ارمغان می آورد

لباس عروس ساده

لباس عروس ساده

 

لباس عروس ساده

لباس عروس ساده

 

 

لباس عروس فرانسوی

اکثر عروس های ایرانی دوست دارند در مراسم خود از لباسی خاص و متفاوت استفاده کنند که تاکنون مدل هایی را به این جهت به شما معرفی کرده ایم. یکی دیگر از این مدل ها لباس فرانسوی است.

این مدل لباس با طراحی خاص و شیک و منحصر به فردی در اکثر مزون ها موجود است. اگر شما هم جز عروس هایی هستید که علاقمند به پوشیدن لباس های عروس با طرح ها خاص هستید، از لباس عروس مدل فرانسوی قافل نشوید.

لباس عروس مدل فرانسوی

لباس عروس مدل فرانسوی

 

لباس عروس مدل فرانسوی

 

خرید لباس عروس آماده یا دوخت لباس عروس جدید یا لباس عروس دسته دوم؟

سفارش دوخت لباس عروس

میتوان یک لباس را سفارش داد و سپس اندازه ها را با خیاط اوکی میکنید و طبق سایز شما لباس دوخته میشود.

در تهیه لباس به این روش، هرچند هزینه زیادی را باید بپردازید اما در نهایت لباسی جذاب و خاص طبق سلیقه شما  دوخته میشود وکاملا اندازه شما خواهد بود و از هر نظر بهتر است.

یکی از معایبی که این روش دارد این است که لباس شما تا زمانی که شما زنده هستید( انشالله 120 سال بعد! ) وبال گردنتان خواهد بود و به واسطه طراحی خاص آن و حساسیت این لباس، برای هر خانه ای که میخواهید عوض کنید باید به فکر جا برای لباس شب مراسمتان هم باشید.

 

سفارش دوخت لباس اجاره ای

این روش هم به این صورت که شما سفارش دوخت لباس برای شب عروسیان را میدهید و لباس، طبق سلیقه و اندازه شما دوخته خواهد شد و پس از مراسم عروسی لباس را به مزون تحویل میدهید. در این روش دیگر مشکل جا برای لباس را نخواهید داشت.

هزینه دوخت لباس اجاره ای به مراتب پایین تر از هزینه سفارش دوخت لباس برای خودتان است.

 

اجاره لباس عروس از مزون

سومین روشی که شما میتوانید یک لباس برای شب مراسمتان داشته باشید، اجاره یا خرید یک لباس آماده در مزون ها میباشد.

بسته به میزان بودجه شما میتواند در اجاره لباس یا خرید آن تاثیرگذار باشد.

اجاره لباس آماده به صرفه ترین روش تهیه لباس میباشد. این روش شاید یکم حوصله شما را سر ببرد به این دلیل که باید لباس های زیادی را پرو کنید که اولا سایز آن ها به شما نزدیک شود و دوما هم که از مدل های موجود باید یکی را انتخاب کنید.( ولی به صرفه است! )

علاوه بر مساله مکان مناسب برای نگهداری یک لباس بعد از عروسی، هزینه و بودجه شما نیز در انتخاب یکی از این سه روش تاثیر گذار است.

 

چرا لباس عروس سفید؟

لباس عروس سفید دیگر تبدیل به یک فرهنگ و نماد برای عروس ها شده است.

گذشته از هزینه ها و مخارج بالای لباس در مراسمات امروزی، طرح ها و مدل های متنوع لباس، جلوه بسیار زیبایی به جشن های ایرانی ها داده است. رنگ سفید به رنگ جشن های شادی و سرور تبدیل گشته است و نبود یک لباس سفید در مراسم عروسی، نقص بزرگی برای آن به حساب می آید.

“لباس عروس، فرصتی برای درخشش در بهترین شب زندگی”

در ایران ضرب المثلی با موضوع لباس سفید عروس وجود دارد که قطعا شما نیز شنیده اید:

“عروس با لباس سفید به خانه بخت می آید و با لباس سفید هم میرود”

این ضرب المثل جایگاه لباس سفید عروسی را در ایران به خوبی نشان میدهد. لباسی سفید در فرهنگ ایران تبدیل به یک نماد برای عروس شده است.

رنگ سفید لباس عروسی یک مورد واجب برای عروس در روز عروسی شده و با رنگی غیر از سفید واقعا شکوه و زیبایی یک عروس را در روز عروسی اش میگیرد. لطفا در این مورد نخواهید متفاوت باشید چون قطعا در آینده پشیمان خواهید شد!

نکات مهم نهایی

پس از انتخاب لباس مناسب و مورد سلیقه خود، عکسی از آن تهیه کنید و به سراغ آرایشگرتان بروید و عکس را به آرایشگر خود نشان داده و درخصوص نحوه آرایش و مدل مو و تاج و کفش و زیورآلات و موارد دیگر، با او مشورت نمایید.

حتما ست بودن و ترکیب رنگی لوازم و وسایل های عروسی را با هم درنظر بگیرید. شاید هر کدام از آن ها به تنهایی زیبا باشد ولی ست زیبایی را با هم ایجاد نکنند.

برای دیدن تصاویر بیشتر به اینستاگرام مزون فروتن مراجعه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی