چگونه یک لباس عروس شیک انتخاب کنیم؟ + 50 تصویر

اگر بخواهیم در مورد رویایی ‌ترین لباسی که دخترها در طول عمرشان می پوشند سخن بگوییم بدون شک “لباس عروس” در ذهن جاری می شود.  علاقه ی تمام دخترها از دوران کودکی به پوشیدن لباس عروس را نمی توان انکار کرد.  شب عروسی با پوشیدن این لباس سفید و زیبا، خاطره انگیز ترین و به یاد ماندنی ترین شب زندگی هر دختری است.

انتخاب لباس عروسی شیک که قرار است با پوشیدنش مهمترین شب زندگی را جشن گرفت قدری سخت به نظر میرسد و دغدغه اکثر عروس داماد هاست. اما با تحقیق و مشاوره با افراد متخصص در حوزه ی تولید لباس عروس های شیک و لاکچری میتوان از سختی انتخاب کم کرد و یک لباس مناسب و در خور شاَن تهیه کرد.

نکاتی در مورد انتخاب لباس عروس شیک و لاکچری

یکی از دلایل پر اهمیت بودن انتخاب لباس عروس این است که علاوه بر مراسم عروسی و دیده شدن در حضور مهمانها، قرار است در عکس ها و فیلم های عروسی سالها به یادگار باقی بماند. و با دیدنش در آینده حس خوب و خاطرات شیرین آن شب یاد آوری و تداعی شود. عروس باید لباسی به تن کند که متناسب با اندام، رنگ پوست و فرم صورتش باشد. لباس عروس جذابیت اصلی و نکته محوری در مراسم باشکوه ازدواج برای تمام اقشار در همه جوامع است.

صبر و حوصله و خواندن مطالبی که ما برایتان آماده کرده ایم میتواند کمک شایانی به شما بکند و راهکارهایی ارائه دهد تا بتوانید یک لباس عروس شیک و مورد پسند مطابق با معیارهایی که در ذهن دارید انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.

نحوه انتخاب لباس عروس شیک

اهمیت چندانی ندارد که شما چاق باشید یا لاغر، قد بلند باشید یا قد کوتاه. زیرا طراحان لباس با ترفندهای جدید و به روز دنیای مد، لباس عروس هایی را طراحی کرده اند که متناسب با هر اندامی باشد. و احیانا اگر در اندام کسی نقصی وجود داشته باشد، با انتخاب لباس عروس مناسب می تواند آنرا پوشش دهد. برای این منظور کافیست به نکاتی که در ادامه به آنها اشاره میکنیم توجه داشته باشید.

خواسته خود را بدون خجالت به مسئول مزون بیان کنید

یکی از بهترین شیوه ها برای هر خریدی این است که خریدار بدون خجالت و رودربایستی خواسته خود را با فروشنده یا مشاور مطرح کند. خرید لباس عروس در تهران هم از این قائده مستثنی نیست. مسلماً فروشنده های لباس عروس بیشتر و بهتر از هر فرد دیگری آشنا به حوزه‌ی عرضه و تقاضای لباس عروس هستند که می توانند در زمینه انتخاب مشاوره ی خوبی به شما بدهند.

 نیازی نیست خیلی خجالتی و مودبانه رفتار کنید، با صراحت و روک احساستان را بعد از پرو کردن لباس عروس به فروشنده بگویید. چون صریح بودن شما می تواند به فروشنده کمک کند تا لباس مناسب تری در اختیارتان بگذارد. برای اینکه از مشاوره مطمن باشید به یک مزون معتبر مراجعه کنید.

هنگام پرو آرایش ملایم داشته باشید

لباس عروس معمولا سفید است و خیلی سریع هر گونه لکه ای روی آن دیده می شود برای پیشگیری از کثیف شدن لباس عروس هایی که پرو میکنید سعی کنید آرایش کمرنگی داشته باشید و به هیچ عنوان رژ لب نزنید.

لباس عروسی را پرو کنید که با بودجه شما مطابقت داشته باشد

از پرو کردن لباس عروسی که توان خرید آن را ندارید پرهیز کنید. زیرا ممکن است آنرا پسند کنید ولی توانایی خریدش را نداشته باشید. این کار شما را نا امید و کلافه کرده و بقیه لباس ها را از چشمتان میندازد. به بیان دیگر مقایسه لباس عروس ارزان با لباسی که پول کافی برای خریدش نداشتید به کیفیت انتخابتان آسیب میزند و شما را سر درگم میکند.

در گفتن شرایط و احساسات خود صادق باشید!

یک مشاور خرید زمانی می تواند به خریدار کمک کند که از شرایط و احساسات درونی آن کاملا آگاه باشد. بنابراین هنگام تهیه لباس عروس، به تمام سوالات فروشنده صادقانه جواب دهید. این امر باعث می شود تا فروشنده گزینه مناسبی را به شما پیشنهاد دهد.

همراهان خود را به حداقل برسانید

هر چه تعداد همراهانی که با خود برای خرید لباس عروس می برید کمتر باشد به نفع شماست. هر شخصی سلیقه‌ی مختص به خود را دارد و اظهار نظرهای زیاد شما را گیج و خسته می کند که در نهایت در روند انتخاب لباس عروس دچار مشکل خواهید شد. به یاد داشته باشید که تصمیم گیرنده نهایی شما هستید!

بیش از اندازه پرو نکنید!

هر چه تعداد و تنوع لباس هایی که پرو می کنید بیشتر باشد، انتخاب سخت تر و گیج کننده تر خواهد شد. و در نهایت متوجه خواهید شد که هیچ لباسی را پسند نکرده اید!
برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید تعداد محدودی از مدل ها را در نظر گرفته و با در نظر گرفتن مشاوره فروشنده و نکات گفته شده، یکی از آنها را انتخاب کنید. پرو بیش از حد، حوصله بر و وقت گیر بوده و در نهایت نتیجه ای هم نخواهد داد.

با آقایان به خرید لباس عروس نروید!

آقایون موقع خرید با یک خانم خیلی زود بی حوصله می شوند و برای رهایی از خستگی و انجام سریع خرید ممکن است حتی لباسی که اصن به اندام شما نمی آید را تایید کنند. حتی الامکان سعی کنید با داماد برای انتخاب لباس عروس نروید و همراه یک خانم با آرامش و حوصله زیباترین لباس را انتخاب کنید.

 اهمیت مشاروه با مسئول مزون

مسئولین و خیاط های مزون های معتبر، دارای تجربه چندین ساله در خصوص فروش، طراحی، دوخت لباس عروس و… می باشند. بنابراین قبل از هر چیز از آنها درخواست راهنمایی کرده و اطلاعات خود را تقویت کنید. فراموش نکنید که از مسئول مزون فقط مشاوره بخواهید و اجازه ندهید که جای شما تصمیم بگیرند!

عکس گرفتن از خود هنگام پرو

اگر هنگام پرو لباس عروس از خودتان عکس بگیرید، انتخاب مطمئن تری خواهید داشت. زیرا با دقت در عکس تمام ویژگی ها و معایب لباس عروس را خواهید دید.

در فصل های بارش از لباس عروس دنباله دار استفاده نکنید!

درست است که برای تعیین تاریخ عروسی در فصل های پاییز و زمستان به پیش بینی های سازمان هواشناسی دقت می شود اما احتمال اینکه پیش بینی ها درست نباشند وجود دارد. برای احتیاط سعی کنید به هیچ عنوان از لباس عروس های دنباله دار در این فصول از سال استفاده نکنید چون ممکن است موقع پیاده شدن از ماشین و ورود به تالار یا محل برگزاری عروسی دنباله ی لباس در برخورد با زمین خیس یا برفی کثیف شود.

 اما اگر خیلی اصرار دارید که حتما لباس عروسیتان دنباله دار باشد، به مزون هایی سر بزنید که لباس های دنباله داری طراحی می کنند که دنباله آن قابلیت جدا شدن دارد. که بعد از ورود به تالار دوباره آن را به وصل کنید.

بیشتر بخوانید: عجیب ترین لباس عروس های دنیا

لباس روی مانکن لزوما بهترین لباس عروس مزون نیست!

یکی از اشتباهات رایج در هنگام خرید این است که خریدار فکر میکند زیباترین لباس همانی است که تن مانکن و پشت ویترین می باشد. اما در واقعیت این چنین نیست. تا وقتی لباسی را به تن نکنید نمی توانید در مورد آن نظر بدهید. شاید همان لباسی که در تن مانکن زیبا به نظر میرسد در تن شما خوب نباشد.

کرایه لباس عروس

برای کرایه لباس عروس هم از فروشنده بخواهید تمام پولک ها و سنگدوزی های لباس را با نخ محکم کند تا در شب عروسی کنده نشوند چون موقع تحویل لباس اگر آسیبی دیده باشد یا چیزی از لباس کم شده باشد شما موظف هستید خسارت آن را بدهید. علاوه بر این لباس را بخوبی چک کنید تا پارگی نداشته باشد. برای اطلاعات دقیقتر در این مورد به مقاله راهنمای اجاره لباس عروس سر بزنید.

راجع به انتخاب لباس عروس شیک و لاکچری بیشتر بدانید.

سعی کنید یک یا دوماه قبل از برگزاری مراسم عروسی، برای تهیه یا اجاره لباس عروس اقدام کنید. چون نتیجه ی یک انتخاب با صبر و حوصله خیلی بهتر از انتخاب عجولانه است.

 قانونی وجود ندارد که حتما رنگ لباس عروس سفید باشد در سالهای اخیر لباس عروس هایی با رنگ نباتی، کرمی، یاسی، صورتی و… هم تولید می شود و هر کدام از این رنگ ها ممکن است با رنگ پوست عروس ترکیب دلنشین تری نسبت به رنگ سفید بوجود بیاورد. فراموش نشود که رنگ تور را طوری انتخاب کنید که به رنگ لباس بیاید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به مقاله راهنمای انتخاب رنگ لباس عروس مراجعه کنید.

در ادامه تعدادی عکس از جدید ترین لباس عروس های شیک و لاکچری را قرار داده ایم.

بهترین لباس عروس های لاکچری سال 2020

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی